Rola witaminy C

Witamina C należy do najlepiej przebadanych, najbardziej znanych składników, które są niezbędne dla naszego organizmu. Już dzieci wiedza, jak jest ona ważna – by się nie przeziębiać, być odporniejszym na różne infekcje. Dlatego tak istotne jest uwzględnianie w swojej diecie w odpowiednich ilościach owoców i warzyw, które są najlepszymi źródłami tego cennego składnika.
W dzisiejszych czasach raczej nie zdarzają się tego typu sytuacje, że ktoś cierpi z powodu niedoborów tej witaminy. To za sprawą tego, że obecnie nie ma problemów z dostępem do tanich, świeżych, sezonowych owoców. Co ważne właśnie w sezonie na dany produkt należy go spożywać w największych ilościach – wtedy jest najwartościowszy i najzdrowszy. Tak jest np. w przypadku lubianych przez dorosłych i dzieci truskawek.
Nie należy jednak zapominać o innych owocach, które także są nieocenionym źródłem tej wartościowej witaminy. Przede wszystkim jest to niedoceniania i tracąca, niestety, na popularności czarna porzeczka. Tymczasem spożywanie soków z tych owoców to doskonały sposób na nabycie tej potrzebnej odporności, podobnie zresztą jest także z innym cennym owocem – aronią.

Previous post Czy witaminy mają wpływ na zdrowie sportowca?
Next post Witaminy dla sportowców budowa rzeźby