Cenna dla ciała witamina D

Specjalistom od medycyny udało się rozpoznać szereg witamin. Wśród nich znajduje się również ta określana mianem witaminy D. Jeszcze nie tak dawno sądzono, że odgrywa ona znaczenie jedynie w przypadku najmłodszych. Dzisiaj wiemy już, że jest bardzo ważna także dla osób, które wiek dorastania mają dawno za sobą.
Jaką rolę spełnia?
Większość z nas kojarzy witaminę D z krzywicą. Choroba ta pojawi się wtedy, kiedy w organizmie rozwinie się niedobór tego składnika. Witamina D odpowiada bowiem za nasze kości – sprawia, że mają one właściwy kształt i budowę. Mówiąc o niej, bardzo często pomija się fakt, że bierze udział także w procesach odpornościowych organizmu. Kiedy jest jej za mało, bardzo często chorujemy: dręczą nas infekcje zarówno bakteryjne, jak i wirusowe.
Gdzie możemy ją znaleźć?
W aptekach nie brakuje suplementów diety, które zawierają witaminę D. Warto jednak wiedzieć, że ich stosowanie zaleca się w ostateczności. O wiele rozsądniej jest zadbać o to, aby w naszej diecie nigdy nie zabrakło produktów, które dostarczają witaminy D. Zalicza się do nich:

Previous post Suplementy z witaminą B
Next post O witaminie B6