Gdzie znaleźć witaminę D

Problemy z niedoborami witaminy D zdarzają się raczej rzadko. To wszystko dlatego, że ta cenna z punktu widzenia prawidłowego działania naszego organizmu substancja, jest przez niego na swoje potrzeby wytwarzana samoczynnie.
Jednak potrzebne są do tego promienie słoneczne, tak więc kąpiele słoneczne mogą faktycznie mieć prozdrowotny wymiar. Pewien problem pojawia się oczywiście wtedy, gdy tego słońca jest mniej, czuli jesienią i zimą. Wtedy wiele osób uskarża się na uczucie zmęczenia, zniechęcania, słabszą odporność, taką jesienno-zimową chandrę, a nawet – stany depresyjne. Właśnie witamina D, zwana witaminą słoneczną, jest w dużej mierze odpowiedzialna za nasze samopoczucie, a także za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, szczególnie w zakresie jego ochrony przed infekcjami.
Dlatego w tym szczególnie trudnym dla nas czasie – sięgajmy chętnej po sery, inne produkty mleczne. Jajka, masło, wątróbkę, tłuste ryby – to wszystko są doskonałe źródła tej wartościowej substancji, dlatego nie może ich zabraknąć w diecie.

Previous post Witamina D – dlaczego jest nam potrzebna
Next post Pełen zestaw witamin