Witaminy i minerały

W diecie każdej osoby nie powinno brakować witamin oraz minerałów. Sportowcy, którzy żyją bardzo aktywnie, narażeni są na niedobory tych substancji. Może przełożyć się to na kłopoty z odpornością, metabolizmem i pracą mięśni.
Witaminy w diecie
Każda witamina to substancja, która pomaga regulować procesy zachodzące w organizmie. Jeśli długotrwale brakuje nam witaminy A, możemy zauważyć kłopoty ze wzrokiem. Brak witaminy C może oznaczać kłopoty z pokonaniem infekcji. Witamina E to natomiast antyoksydant chroniący nas przed działaniem szkodliwych wolnych rodników. Brak którejkolwiek z nich prowadzi do zaburzeń mogących przerodzić się w poważne schorzenia. W diecie źródłem witamin są głownie owoce i warzywa, które jednak tracą witaminy wskutek przechowywania w chłodniach, gotowania i smażenia.
Minerały podczas treningu
Minerały regulują wiele procesów, dlatego są konieczne w naszej diecie. Ich niedobór może zaburzyć chociażby metabolizm i wpłynąć na pogorszenie jakości treningów. Znakomitym sposobem na szybkie uzupełnienie niedoboru minerałów są napoje izotoniczne.

Previous post Kompleksowe mieszanki witaminowe
Next post Magiczne właściwości witamin B